Българският шампион Лудогорец победи грузинците от Динамо Батуми с 3:1 в първи мач от първия предварителен кръг на Шампионската лига. Така тимът ще има два гола аванс преди реванша в Грузия. Текпетей откри, Рик удвои, а Мамучашвили намали. Фон Витри оформи крайния резултат.

В 13-та минута българските шампиони откриха, след чудесно заучено положение Тодор Неделев изпълни къс корнер към Рик Джонатан, който финтира играч на гостите и пусна към Бърнард Текпетей, който с мощен удар от точката на дузпата реализира - 1:0.

Лудогорец удвои в Руан Секо пусна страхотен пас към Рик Джонатан, който овладя и с удар от границата на пеналта вкара за 2:0.

В 62-та минута Динамо Батуми намали, след като Оноре Гомис навлезе в пеналта и пусна към Владемер Мамучашвили, който финтира Падт и защитата на Лудогорец и реализира - 2:1.

В 72-та минута Фон Витри изпълни пряк свободен удар и порази вратат на грузинците за трети път - 3:1.