Лудогорец отпадна от борбата в Лига Европа, след като загуби и втория мач срещу италианския гранд Милан в Милано. Орлите паднаха с 1:0 и напускат борбата, а Милан продължава напред с общ резултат 4:0. Българският шампион се опита да се надиграва с именития си съперник, но отново се видя, че разликата в класите е доста голяма, а желанието в тима на Димитър Димитров - Херо бе повече от възможностите. Така Лудогорец отпадна след две загуби и без отбелязан гол срещу росонерите.

Орлите натиснаха в първите 5 минути, но постепенно миланистите започнаха да контраатакуват опасно. При една от тези атаки в 21-та минута Кутроне бе изведен отляво, центрира остро към далечната греда и връхлитащият Борини прониза мрежата, отбелязвайки единствения гол в мача. Лудогорец се опита да стигне до изравнително попадение, но пропуски на Шверчок и Вандерсон го лишиха от тази възможност. До края домакините контролираха мача и го доиграха спокойно, спечелвайки втора победа срещу българския шампион.