Лудогорец загуби с 1:3 от белгийския Роял Антверп като гост и загуби петата си среща в групите на Лига Европа. Тимът все още няма спечелена точка, след като до момента има пет загуби от пет мача в групата си.

В 19-та минута Хонгла стреля от дистанция и успя да откри резултата.

В 53-та минута Каули подаде към Кирил Десподов, който с хубав удар успя да изравни.

В 72-та минута Рафаелов центрира от фаул, а Ричи де Лает засече с глава и отново изведе Антверп напред в резултата.

В 87-та минута домакините вкараха трети гол. Миоши подаде към Мануел Бенсон, който реализира на опразнената врата.

В 90-та минута Драгош Григор беше изгонен, след като получи втори жълт картон и Лудогорец доигра двубоя с 10 човека.

Следващият четвъртък в последния си мач от групите Лудогорец приема австрийския ЛАСК Линц в последен опит да запише поне точка този сезон в групите на Лига Европа.

В другия мач от групата Тотнъм и ЛАСК направиха зрелищно 3:3.

В групата Лудогорец е последен без точка, ЛАСК Линц е трети със 7. Тотнъм е втори с 10, а само Роял Антверп с 12 си осигури сигурно класиране за елиминациите.