Лудогорец грабна 9-а поредна шампионска титла на България. Орлите обърнаха Берое у дома с 2:1 и 4 кръга преди края са недостижими на върха с 14 точки аванс пред втория ЦСКА. Берое откри в 28-та минута, когато Фал преодоля Терзиев и стреля точно от малък ъгъл. След почивката домакините натиснаха здраво и бяха на косъм да изравнят в 58-ата минута. Марселиньо стреля с глава след центриране от корнер, Перниш успя да избие топката, която се отклони в напречната греда, Кешерю направи добавка от метър с глава, но стреля в аут.

Все пак логичнотосе случи и за по-малко от две минути орлите осъществиха пълен обрат. След час игра Вандерсон намери Каули пред наказателното поле на заралии, новото попълнение на орлите финтира бранител и с шут по земя изравни. Малко по-късно, в 62-ата минута, Мавис Чибота развинти защитата на старозагорци и след слалом в наказателното поле простреля Перниш за втори път, фиксирайки крайното 2:1.