Локомотив разгроми Ботев с 6:0 в 112-то пловдивско дерби на фаза първенство. Тимът за първи път вкара гола шест гола в дербито. Само до 28-та минута Локомотив водеше с 4:0, а през втората част Локо реализира още две попадения.

Локо поведе в резултата още във втората минута, Карагарен подаде по трева в наказателното поле, където Момчил Цветанов засече топката и откри резултата. В 9-та минута Локомотив вкара втори гол, след като центрира Умарбаев центрира от фаул, а Диниш Алмейда се извиси и с глава засече и удвои преднината на домакините. В 15-та минута Ботев отправи първи удар към вратата на Локомотив. Маркиньос стреля извън наказателното поле, но топката премина покрай вратата. В 24-та минута Локомотив получи дузпа, след като Филип Филипов фаулира в наказателното поле Георги Минчев и Георги Кабаков отсъди дузпа. Дузпата беше реализирана от Димитър Илиев и Локомотив поведе с 3:0. В 28-та минута Георги Минчев се подигра със защитата на Ботев елминира с финт бранителите на Ботев и реализира за 4:0. В 30-та минтуа Ботев отправи първи точен изстрел, след като Неделев стреля от дистанция, но Луков внимаваше и спаси. В 39-та минута Неделев пробва удар, който изненада Луков, който изби, а при добавката Атанас Илиев с глава стреля, но вратарян на Локомотив отново спаси. Проблемите на Ботев продължиха и в последните секунди на първата част, когато за втори жълт картон Джонатан Перейра беше изгонен и тимът остана с 10 човека. В края на полувремето Шоколаров стреля, а Луков спаси без проблем.

В 55-та минута Карагарен стреля от пряк свободен удар, но над вратата. В 64-та минута удар на Витанов премина над вратата. В 66-та минута силен шут на Шоколаров премина над вратата. В 74-та минута Кристиан Илич беше оставен да стреля от дъгата на наказателното поле и реализира пети гол в полза на Локомотив. В 77-та минута Минчев навлезе в наказателното поле пусна към Николай Николаев, който вкара за 6:0. В 80-та минута Ботев можеше да стине до почетно попадение, но ударът на Тонев беше спасен от Луков. В последната минута Карагарен излезе сам срещу Янко Георгиев, но вратарят на Ботев успя да спаси.

С успеха Локомотив е лидер с 27 точки, а Ботев е 10-ти с 13 точки. В отложени мачове в сряда Локомотив гостува на Левски, а Ботев гостува на Славия.

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович (Кристиан Гомис 56 мин.), Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Бирсент Карагарен, Парвизджон Умарбаев (Кенан Муслимович 76 мин.), Петър Витанов, Момчил Цветанов (Николай Николаев 76 мин.), Лукас Салинас (Кристиан Илич 56 мин.), Димитър Илиев, Георги Минчев (Валентино Пулиезе 89 мин.)

Ботев: Янко Георгиев, Джонатан, Мите Цикарски, Станислав Работов, Филип Филипов, Маркиньос Педросо, Мишел Еспиноса, Славчо Шоколаров, Димитър Тонев, Тодор Неделев (Кристиан Добрев 51 мин.), Атанас Илиев