Локо и Ботев завършиха 1:1 на Лаута в поредното издание на пловдивското дерби. Двата тима изиграха неособено качествен мач с изключение на заключителните минути, когато се случиха интересни неща пред двете врати, драмата и интригата висяха до последно. Двубоят се превърна в типичното надлъгване, в което Локо повече владееше топката и създаде повече ситуации, а канарчетата, които играха без Неделев и Вутов, се бранеха организирано и също имаха своите шансове.

Още в 3-тата минута Перван реши да обстрелва директно вратата на Локо от пряк свободен удар от малък ъгъл отляво, но вратарят Луков изби. Домакините отвърнаха с далечен шут на Ожболт, който мина встрани от целта. В 8-ата канарчетата откриха резултата. Те разиграха бърза атака през центъра, Лазар Марин бе изведен от Виана на отлична позиция и стреля от въздуха покрай вратаря. Последва натиск на Локо, но черно-белите трудно стигаха до положения за гол, а жълто-черните се бранеха организирано. В 20-тата минута агитката на домакините разпъна огромен плакат с изрисуваната Купа на България, спечелена след победа на финала именно срещу Ботев.

Към края на полувремето Локо още повече засили натиска си и пропусна две добри ситуации да изравни. В 42-ата минута след продължителна акция топката попадна у Ожболт, който финтира защитник, но стреля неточно от добра позиция. Малко след това Димитър Илиев претендираше за дузпа, след стълкновение с Терзиев. Топката попадна у Умарбаев, чийто удар бе блокиран от защитник. Последва акция на таджикския халф отляво. Той финтира двама отляво и подаде на Цветанов, който стреля над гредата.

И втората част започна с натиск на Локо. В 48-ата минута Димитър Илиев опита да изненада Георгиев от пряк свободен удар, но топката мина над гредата. Все пак надмощието на черно-белите даде резултат в 53-ата минута. Умарбаев центрира от пряк свободен удар отдясно към далечната греда и включилият се Стивън Езе опъна мрежата. В 71-ата минута Ботев пропусна отлична възможност за втори гол. След центриране отдясно Перван стреля от добра позиция, но Луков улови.  В 80-тата минута Ботев направи нещо красиво, но отново не можа да вкара. Марин центрира отляво, Пиргов се извиси и стреля с глава, но топката удари напречната греда. Малко по-късно Карагарен проби отляво и върна към Димитър Илиев, който стреля от въвзута право в ръцете на вратаря. Последва страховит шут на Ожболт от двайсетина метра, който профуча край гредата. До края Локо изпусна още възможности. Пред вратата на жълто-черните стана още по-горещо, Георгиев спаси силен шут на Ожболт, Малембана удари и гредата, но в крайна сметка равенството се запази.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 71. Луков, 20. Петрович, 6. Езе, 50. Томашевич, 34. Витанов /52-5.Малембана/, 10. Умарбаев, 7. Цветанов /79-13.Бахтич/, 9. Карагарен, 14. Илиев, 12. Ожболт, 77. Аралица /21-21.Илиев/

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Георгиев, 4. Клустър /61-28.Филипов/, 3. Пиргов, 5. Димитров, 66. Кардосо /46-20. Ван Арнем/, 17. Балтанов, 18. Терзиев, 22. Перван /81-14.Шопов/, 24. Марин, 7. Тонев, 92. Виана