Ливърпул се върна на върха в Премиър Лийг, след като победи с 2:0 Кардиф Сити като гост. Така червените от Мърсисайд имат две точки аванс пред Манчестър Сити, който е с мач по-малко. „Гражданите“ в сряда гостуват на "Олд Трафорд" в дербито на Манчестър и тимът на Юрген Клоп ще се надява най-големият им съперник в исторически план да измъкне нещо от шампиона. Жоржиньо Вайнaлдум (57) и Джеймс Милнър (81-дузпа) се разписаха за Ливърпул срещу Кардиф.

Междувременно Арсенал направи голяма издънка и допусна изненадваща загуба с 2:3 от Кристъл Палас на “Емиратс”. Провалът намали доста шансовете на “артилеристите” да си осигурят място в четворката, тъй като на тима му предстоят тежки гостувания на Уулвърхамптън и Лестър. Бентеке изведе гостите напред в 17-тата минута, Йозил изравни в 47-та. Заха в 61-ата и Макартър в 69-тата матираха топчиите, Обямеянг направи загубата на домакините по-почетна в 77-ата минута.