Ливърпул победи с 2:0 Атлетико и спечели групата си два кръга преди края на груповатa фаза.

Жота откри в 13-та минута, а в 21-та Мане също се разписа.

В другия мач от групата Милан направи 1:1 като домакин на Порто и намали шансовете си и за продължаване в Лига Европа, след като до момента тимът беше с три загуби от първите си три мача.

Диас откри още в шестата минута за португалците, а Мбемба си отбеляза автогол в 61-та минута.

Реал Мадрид записа нов успех над Шахтьор Донецк този път с 2:1 у дома. Бензема в 14-та и 61-та минути вкара за Реал, а между головете на французина в 39-та минута Фернандо изравни.

Доста зрелищен беше двубоят между РБ Лайпциг и ПСЖ, който завърши 2:2.

Нкуну откри в 8-та минута, а Адриен Силва пропусна дузпа в 12-та. Вайналдум с голове в 21-та и 39-та минута направи пълен обрат за парижани, но в последните секунди на двубоя Собослай от дузпа оформи крайното 2:2.