Левски и Лудогорец станаха петият и шестият отбор, които се класират за четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

Лудогорец победи като гост Царско село с 2:1. В 33-та минута Чибота откри, а Анисе във втората минута от добавеното време на първата част удвои. Голът за домакините вкара Дилан Мертенс в 59-та минута.

Левски отстрани Берое след 3:1 като домакин. Камбуров в 27-та минута от дузпа откри резултата, а Робърта изравни в 38-та. Карлос Охене в 61-та минута беше изгонен и Берое остана с 10 човека, а в 66-та Робърта от дузпа направи пълен обрат. Във втората минута от добавеното време Робърта оформи своя хеттрик за 3:1.

За четвъртфиналите се класираха още Локомотив Пловдив, Арда, ЦСКА София и ЦСКА 1948.

До края на осминафиналите остават още два мача - Ботев Враца - Черноморец Балчик и Славия - Монтана, а жребият ще бъде утре по Диема спорт.