Берое победи Левски у дома с 3:1 в мач от последния кръг на Първа лига. Двубоят бе без значение за разпределението на призовите места. Сините са трети и ще играят бараж за Лига Европа срещу Етър на 28 май в София от 20 часа. В герой на мача се превърна легендата на Локомотив Пд Мартин Камбуров, който вкара две попадения във вратата на гостите и записа своеобразен рекорд.

Рубен Бригидо откри резултата в 28-ата минута. Мартин Камбуров в 50-ата минута удвои, а попадението бе негово 17-то срещу "сините". Нито един друг футболист в историята няма толкова голове във вратата на 26-кратните шампиони. Валери Божинов върна един гол в 71-ата минута от дузпа. 89-ата минута Камбуров вкара още едно попадение във вратата на Левски, оформяйки крайното 3:1.

Гостите излязоха с доста резерви, тъй като Николай Михайлов, Живко Миланов, Иван Горанов, Кали Тиам, Паулиньо и Станислав Костов бяха оставени да почиват за баража с Етър. Сержиу Буш, Богдан Вашчук и Антъни Беломнт също не пътуваха за мача. Това бе трета победа на Берое срещу Левски през сезона, а отборът от Стара Загора завършва на 4-то място в крайното класиране.

БЕРОЕ - ЛЕВСКИ 3:1
1:0 Бригидо (28)
2:0 Камбуров (50)
2:1 Божинов (71-дузпа)
3:1 Камбуров (89)

БЕРОЕ: Душан Перниш, Александър Василев, Ерол Алкан, Иван Бандаловски, Матеус Леони, Александър Цветков, Милен Желев, Иван Минчев, Рубен Бригидо, Мартин Камбуров, Меска

ЛЕВСКИ: Николай Кръстев: Милош Цветкович, Седрик Унтонджи, Деян Иванов, Луи Нганиони, Мартин Райнов, Давиде Мариани, Мартин Петков, Станислав Иванов, Еркебулан Сейдахмет, Валери Божинов

Стадион: “Берое”, Стара Загора