Юношата на Ботев Иван Василев направи своя официален дебют за датския Фремад Амагер, но отборът му отстъпи у дома с 1:2 от елитния датски Сьондерюске в първа среща от четвъртфиналите в турнира за Купата на Дания.

Василев влезе в 70-та минута на мястото на 18-годишния нигериец Oлакунле Олсегун при резултат 1:1. Първо Фине откри в 37-та за гостите, а Сулас изравни за Фремад. Крайният резултат оформи Екани в 83-та минута.

Реваншът е на 11 март, а домакин е Сьондерюске.

Другият юноша на Ботев Димитър Пройчев остана резерва.

Иван Василев и Димитър Пройчев станаха част от Фремад Амагер в началото на седмицата. Двамата ще играят под наем до края на сезона в датския тим.

Припомняме, че Фремад достигна до четвъртфиналите, след като отстрани Брьондби, тогава в състава бяха четири от настоящите играчи на Ботев - Младеновски, Янсон, Току и Рабей, а треньор беше настоящият наставник на канарчетата Валентич.