Мъжкият национален отбор по футбол ще посрещне днес четирикратния световен шампион Италия. От топ отборите в света италианците са най-удобния ни съперник.

България няма загуба като домакин срещу Италия.

От 6 срещи България има две победи и четири равенства срещу "скуадрата".

Любопитно е, че три от последните срещи са в рамките на последните 13 години.

През 1968г. в среща от европейските квалификации националите побеждават с 3:2 италианците. През 1972г. правим 1:1 в приятелска среща.

През 1991г. побеждаваме с 2:1 в приятелска среща, а през 2008 в световна квалификация двубоят завършва 0:0.

Последните две срещи в световна квалификация през 2012-а и европейска квалификация през 2015-а завършваме при еднакъв резултат - 2:2.

Любопитно е да се отбележи, че с Италия сме играли и две срещи на световни първенства. В откриващия мач на Мондиала през 1986г. националите успяват да направят 1:1, а през 1994г. е злополучният полуфинал срещу Италия. Тогава Баджо вкарва два бързи гола през първото полувреме, но през втората част България получава дузпа, която Стоичков вкарва. След това не се свири нова явна дузпа за "лъвовете" за игра с ръка на Костакурта.

Общият баланс срещу Италия е два успеха за националите, седем равенства и 10 загуби.