Интер се оказа прекалено голяма хапка за Лудогорец. Италианският гранд победи българския шампион с 2:0 в Разград и спокойно ще очаква реванша от 1/16 финалите на Лига Европа. Орлите играха колкото могат, държаха се храбро, особено преди почивката, но разликата с класите в индивидуален и отборен план си каза тежката дума. Интер бе без някои от титулярите си, докато атаката на Лудогорец пострада доста от отсъствието на Кешерю. Минути преди началото стана ясно, че румънецът няма да играе поради контузия.

Интер започна с преса по целия терен и така продължи почти през целия мач. Постепенно домакините се отърсиха от първоначалното напрежение и изнесоха играта по-напред, но така и не можаха да сътворят положения за гол. Италианците също не направиха кой знае колко в атака преди почивката, като се изключи една опасност от Кристиян Ериксен, ликвидирана от вратаря Пламен Илиев.

Интер натисна осезателно през втората част. В 50-тата минута след центриране отдясно Алексис Санчес отклони с пета, топката срещна крак на защитник на орлите и се удари в страничната греда. Последва удар на Лаутаро Мартинес над гредата. В 71-та минута тимът на Антонио Конте разигра многоходова атака, топката попадна у Кристиян Ериксен и бившият халф на Тотнъм стреля точно с десния крак от двайсетина метра – 1:0 за Интер. Това бе първо попадение на датчанина с екипа на италианския гранд. Малко след това отново Ериксен разтресе напречната греда със зверски шут с левачката. След гола Лудогорец се опита да натисне и да се добере до изравняване, но стената в отбраната на съперника не позволи опасности пред вратата. В добавеното време Анисе игра с ръка и влезлият Лукаку вкара отсъдената дузпа, оформяйки крайното 2:0 за гостите.

ЛУДОГОРЕЦ - ИНТЕР 0:2

0:1 Кристиан Ериксен (71)

0:2 Ромелу Лукаку (90)

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): 23. Илиев, 3. Недялков, 5. Терзиев, 21. Григоре, 4.Сисиньо, 18. Дяков, 12. Анисе, 95. Каули, 88. Вандерсон, 84. Марселиньо, 10. Шверчок

Старши треньор: П. Върба

ИНТЕР (3-4-1-2): 27. Падели, 2. Годин, 13. Ранокия, 33. Д’Амброзио, 34. Бираги, 24. Ериксен, 20. Валеро, 8. Весино, 11. Моузес, 10. Мартинес, 7. Санчес

Старши треньор: Ант. Конте

СЪДИЯ: Карлос дел Серо Гранде (Испания)