Интер отстрани Милан в уникална драма в четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия. Нерадзурите победиха с 2:1 росонерите след обрат.

Неостаряващият Златан Ибрахимович откри резултата в 31-та минута, но в 58-та минута Ибра беше изгонен за втори жълт картон и Милан трябваше да доиграе срещата с 10 човека. Това помогна на Интер, който първо успя да изравни чрез Лукаку от дузпа. Леао фаулира Барела и след ВАР съдията отсъди дузпа, която Лукаку вкара.

Дълбоко в добавеното време Кристиан Ериксен реализира от фаул и донесе победата на Интер, като така и не се стигна до продължения.

Интер ще играе срещу победителя от двубоя между Ювентус и СПАЛ. Първата среща ще е в Милано на 3 февруари, а реваншът ще е на 10 февруари.

Днес ще се изиграят още две от срещите. Аталанта приема Лацио, а Ювентус е домакин на СПАЛ.