Българският нападател Андрей Гълъбинов записа гол и асистенция за своя тим Специя в първия си мач като титуляр от месец октомври, Гълъбинов лекуваше контузия и беше извън терените от началото на октомври. Българинът взе участие при победата насред Рим срещу Рома за Купата на Италия с 4:2 след продължения.

Андрей Гълъбинов откри в 6-та минута от дузпа, а в 15-та минута Гълъбинов подаде на Сапонара за 2:0. Рома успя да изравни след попадения на Пелегрини от дузпа и Михтарян. Гълъбинов беше заменен в 68-та минута.

В продължението Манчини и Лопес бяха изгонени за Рома, а след това в 107-та минута Верде и Сапонара в 119-та класираха Специя напред за крайното 4:2.

Така Гълъбинов записа страхотно завръщане като титуляр. Той игра за първи път от октомври през изминалия уикенд и записа три минути при нулевото равенство срещу Торино, а в двубоя срещу Рома за първи път започна като титуляр от октомври.