България загуби с 0:8 от финалиста на Европейското първенство през тази година и най-успешен европейски тим в женския футбол - Германия. Срещата беше последна и за двата отбора в световните квалификации и се игра на стадион "Локомотив" в Пловдив.

В 20-та минута Юле Бранд центрира топката се насочи опасно към вратата на Шахънска и нацели напречната греда. След тази ситуацията националките успяха да се справят и да избият топката.

В 23-та минута след изпълнение на корнер Никола Бойчева отправи първия точен удар в двубоя.

В 27-та минута Лаура Фрейганг стреля с глава, но над вратата.

В 32-та минута Юле Бранд стреля, но Шахънска успя да избие в корнер.

Последва и подаване към Леа Шюлер, която се измъкна добре, но топката премина над вратата.

В 35-та минута Леа Шюлер откри резултата за Германия. Получи се страхотно разбъркване в пеналта, състезателка на България успя да избие от голлинията, но топката попадна при Шюлер, която стреля от точката на дузпата и откри резултата - 1:0.

В 40-та минута шут на Линда Далман рикошира във футболистка на България и срещна напречната греда. След корнера не се случи нищо интересно.

В 42-та минута Шюлер отправи удар, който премина над вратата.

В 44-та минута Димитра Иванова отправи удар, но Шулт спаси.

В 45-та минута след грешка в българската отбрана Лаура Фрейганг се оказа най-съобразителна и вкара за 2:0.

В последните секунди на първата част Юле Бранд центрира в наказателното поле, а Леа Шюлер засече с глава и направи резултата класически - 3:0.

В 53-та минута Леа Шюлер отбеляза четвърти гол, след като засече отблизо подаване по тревата - 4:0 и направи хеттрик.

В 56-та минута Шахънска успя да спаси удар на футболистка на Германия, но при добавката Сидни Лохман реализира и направи 5:0.

В 65-та минута топката достигна до Лаура Фрейганг, която от точката на дузпата не остави шансове на Шахънска за 6:0.

В 81-та минута Германия получи дузпа, а Свеня Хут реализира за 7:0.

В 87-та минута Лаура Фрейганг вкара за 8:0 и оформи своя хеттрик.

Така България завърши световните квалификации без точка на последното място в групата си, но тимът се завърна през миналата година след близо 10-годишно отсъствие. Вицеевропейският шампион Германия се класира без проблем на Световното, печелейки групата с 27 точки.

България: Роксана Шахънска, Николета Бойчева, Яница Иванова, Мариела Недева (Силвия Кефалова 58 мин.), Нора Димитрова, Евдокия Попадинова (Кристиан Димитрова 84 мин.), Лора Петрова, Димитра Иванова (Ивелина Павлова 84 мин.), Кристиана Караиванова, Йоана Станкова (Леонора Желева 70 мин.), Ивана Найденова (Габриела Найденова 71 мин.)

Германия: Алмут Шулт, София Клейнхерне, Яна Фелдкамп, Леа Шюлер (Александра Поп 66 мин.), Сидни Лохман (Лена Латвайн 71 мин.), Лаура Фрейганг, Сара Дабриц, Сьоке Нускрен, Линда Далман (Фабиан Донгус 46 мин.), Табеа Васмут (Никол Аниоми 71 мин.), Юле Бранд (Свеня Хут 71 мин.)