Нещо рядко срещано във футбола се случи на двубой от Бундеслигата. Правещият страхотен сезон Фрайбург разгроми Борусия Мьонхенгладбах като гост с 6:0.

Играчите на Фрайбург успяха да реализират шестте гола за едва 37 минути, което си е сериозно постижение особено за мач от едно от най-добрите първенства в света.

Егещайн откри още във втората минута, а Шаде в петата минута удвои. Линхарт направи резултата класически в 12-та минута. В 19-та минута Хьофлер вкара за 4:0, а Хьолер в 25-та вкара и пети гол.

Крайният резултат оформи Шлотербек в 37-та минута.

Гостите намалиха оборотите през втората част и тимът завърши само с два точни удара през второто полувреме.

Фрайбург се намира на четвъртото място с 25 точки, а Борусия Мьонхенгладбах, който през миналия сезон участваше в Шампионската лига е на 13-то място с 18 точки.