ПСЖ победи с 1:0 Реал Мадрид на старта на елиминациите в Шампионската лига. В първия мач от осминафиналите между двата отбора единственото попадение вкара Килиан Мбапе в последните секунди на срещата.

След нулево първо полувреме, което не беше доста интересно през втората част се случиха най-интересните неща.

В 61-та минута Мбапе навлезе в наказателното поле и беше фаулиран от Даниел Карвахал. Зад топката застана Лионел Меси, но Куртоа хвана спаси удара му и запази резултата 0:0.

ПСЖ продължи да доминира, но така и не вкарваше.

Победният гол дойде в последните секунди, след като феноменален рейд на Мбапе завърши с гол за французите - 1:0.

Така ПСЖ ще има гол преднина преди реванша в Мадрид.

Манчестър Сити обезсмисли реванша срещу португалския Спортинг Лисабон, след като победи с 5:0 в първата среща в Лисабон.

Сити откри в 7-та минута след многоходова атака, която завърши с гол на Риад Марез. Първоначално голът беше отменен, но след консултация с ВАР беше зачетен. В 17-та минута Бернардо Силва вкара феноменален гол, след като намери топката от ждроп и с хубав удар не остави шансове на вратаря на Спортинг за 2:0.

В 32-та минута Фодън вкара трети гол, след като реализира отблизо. В края на първото полувреме Бернардо Силва вкара още един гол за 4:0.

В 58-та минута със страхотен удар от дистанция Рахим Стърлинг оформи крайното 5:0.

Реваншите и на двете срещи са на 9 март.