Проведоха се част от мачовете от 15-ия кръг на квалификациите в Южна Америка за класиране на Световното първенство. До момента два отбора си осигуриха участие на Мондиала - Бразилия и Аржентина.

Битката продължава за останалите позиции. Още два отбора ще се класират директно, а петият ще играе бараж.

Еквадор не се даде на Бразилия и направи 1:1 като домакин. Каземиро откри в 6-та минута, но Торес в 75-та изравни.

Уругвай победи като гост Парагвай с 1:0 и също има големи шансове за директно класиране. Единственият гол вкара Луис Суарес в 50-та минута. Чили загуби у дома от Аржентина с 1:2 и шансовете на чилийците за класиране намаляха драстично. Анхел Ди Мария откри в 10-та минута, а Бенжамин Бреретон в 21-та изравни. В 34-та минута Лаутаро Мартинес донесе успеха на аржентинците.

Така Еквадор остава основен фаворит за директно класиране. Тимът е трети с 24 точки три кръга преди края на пресявките. Четвъртият Уругвай е с 19 точки, а на бараж за момента отива Колумбия със 17 точки. С шансове за класиране са още шестия - Перу със 17 точки, седмия Чили с 16 точки и осмия Боливия с 15 точки.