Дублиращият отбор на Ботев победи с 2:1 при гостуването си на Марица в пловдивското дерби на Втора лига.

Мачът на стадион Марица беше изгледан от националния селекционер Ясен Петров и бившия треньор на Ботев Велислав Вуцов, чийто син Петър играе в дубъла на Ботев.

В първите минути на двубоя символичните гости от Ботев 2 удариха греда.

Марица отговори с удар с глава на Марчев, който беше спасен.

Георги Трифонов от Ботев нацели гредата в 25-та минута.

В 31-та минута Иван Василев беше изведен сам срещу Илия Николов и го преодоля за 0:1.

В 35-та минута Янко Ангелов изравни резултата след хубав премерен удар с ляв крак по земята - 1:1.

До края на полувремето Марица можеше да направи пълен обрат, но ударът на Марчев беше спасен.

Победния гол за дубъла на Ботев вкара Филип Филипов в 55-та минута.

С успеха Ботев 2 събра 23 точки и е на 11-то място, а Марица е на седмо място с 30 точки.

В сряда Марица е домакин на Спортист Своге, а Ботев 2 гостува на Литекс също в сряда.

Марица: Илия Николов, Ангел Грънчов, Веселин Марчев, Айкут Янъков, Александър Праматаров, Валери Домовчийски, Димитър Аврамов, Мариян Тонев, Симеон Вешев, Янко Ангелов, Мартин Газиев

Ботев 2: Хидайет Ханкич, Мартин Христов, Атанас Чернев, Станислав Работов, Филип Филипов, Димитър Балинов, Петър Вуцов, Благовест Данчев, Стефан Попов, Георги Трифонов, Иван Василев