Един от основните фаворити за трофея Лига Европа Тотнъм отпадна изненадващо на четвъртфиналите в турнира. Шпорите загубиха с 0:3 след продължения като гост на Динамо Загреб.

Първата среща в Лондон завърши 2:0 за Тотнъм, но днес след попадения на Мислав Оршич в 62-та и 83-та минути докара двубоя до продължения.

В тях отново Оршич вкара в 106-та минута и оформи своя хеттрик. Така Динамо Загреб продължава напред в Лига Европа.

Манчестър Юнайтед успя да излъже Милан и също продължава напред. В Милано Пол Погба спаси червените дяволи с гол в 48-та минута. Първата среща в Манчестър завърши при 1:1 и така Юнайтед продължава с общ резултат 2:1.

Друг фаворит за трофея Арсенал също се затрудни срещу Олимпиакос. Тимът загуби в Лондон с 0:1 след гол на Ел Араби в 51-та минута, а Ба в 82-та минута беше изгонен след втори жълт картон и Олимипакос завърши срещата с 10 човека. С общ резултат 3:2 Арсенал продължава напред.