Левски направи чутовна издънка на собствения си стадион "Георги Аспарухов". Сините не можаха да бият опашкаря Етър и се отдалечиха на 10 точки от втория ЦСКА преди дербито между двата тима. Отборът на Делио Роси стигна само до 1:1 с Етър в мач от 25-ия кръг на Първа лига, като дори трябваше да догонва в резултата. Николай Кръстев направи невероятна грешка, която даде аванс на гостите в 61-ата минута, като попадението реализира Велко Бартович. Резервата Сержиу Буш изравни след разбъркване в пеналта в 71-ата минута. За капак сините изпуснаха дузпа секунди преди края на 4-минутното добавено време. Зад топката застана Филипе Нашименто, който не можа да уцели вратата.

Преди това и ЦСКА имаше огромни проблеми при гостуването си на Пирин, но успя да измъкне победата в последната минута. След гол на Радослав Кирилов червените губеха с 0:1 до 88-ата минута, но с попадения на Александър Георгиев (88) и Фернандо Каранга (93) след голяма грешка в отбраната стигнаха до пълен обрат, запазвайки изоставането си от три точки до лидера Лудогорец.