Челси победи с 2:0 Атлетико Мадрид и отстрани мадричани с общ резултата 3:0. Лондончани победиха и днес с 1:0, след като в Мадрид в първата среща играчите на Томас Тухел спечелиха след уникален гол на Оливие Жиру.

Днес в 34-та минута Тимо Вернер подаде по тревата към Хаким Зиеш, който успя да реализира. В 82-та минута Стефан Савич беше изгонен с директен червен картон. В добавеното време Емерсон реши всичко в двубоя за крайното 2:0.

Байерн Мюнхен победи без проблем Лацио с 2:1 и с общ резултат 6:2 продължава към четвъртфиналите. В 32-та минута Байерн получи дузпа, която Левандовски реализира. В 73-та минута Чупо Мотинг беше изведен от Алаба и вкара за 2:0. В 82-та минута Марко Пароло засече с глава центриране на Перейра за крайното 2:1.

Жребият за четвъртфиналите и полуфиналите в турнира е в петък, а освен Челси и Байерн Мюнхен за топ 8 се класираха още - ПСЖ, Манчестър Сити, Порто, Борусия Дортмунд, Реал Мадрид и Ливърпул.