Челси и Наполи вече гледат към четвъртфиналите в Лига Европа, след като се подсигуриха с класически домакински победи с по 3:0 съответно срещу Динамо Киев и Залцбург. За сигурен участник в следващата фаза може да се счита и Виляреал, който по-рано победи като гост Зенит с 3:1.

Сините от Лондон бяха пълни господари на Стамфордн Бридж срещу беззъбия украински тим. Още с първия удар в мача Педро откри резултата в полза на Челси. Това стана в 17-ата минута след добра комбинация между испанеца и Оливие Жиру. В 66-ата минута отборът на Маурицио Сари удвоиха преднината си след перфектно изпълнен пряк свободен удар на Вилиан, а в добавенотовреме Хъдсън-Одой окончателно ликвидира надеждите на Динамо за реванша. Наполи също бе безкомпромисен у дома срещу австрийския тим. Милик и Руис вкараха два ранни гола, а автогол след почивката на Онгуен фиксира крайното 3:0.