Витоша Бистрица оцеля в Първа лига в истинска драма на баража срещу втородивизионния Локо Сф на Лаута. Бистришките тигри доиграха мача с 10 души, но триумфираха след 1:1 в редовното време, 2:2 в продълженията и 4:2 при дузпите. Мачът бе прекъснат поради токов удар, а изравнителното попадение на първодивизионния тим дойде в 3-та минута на добавеното време на продълженията. В герои на мача се превърнаха Стефан Христов, който изравни за 2:2 и вкара победната дузпа за Витоша, както и младият вратар Николай Георгиев, спасил две дузпи на столичните железничари.

Преди това Илия Димитров откри за Локо Сф още в 4-та минута, като останаха съмнения, че се намираше в положение на засада. Даниел Кутев изравни за Витоша в 63-та, след като засече с глава центриране от пряк свободен удар отляво. В продълженията Здравко Димитров изведе Локо Сф напред в 109-та със страховит далечен шут с левачката, след който топката прониза горния десен ъгъл на вратата. В самия край обаче Стефан Христов изравни след едно меле в полето на Локо Сф.  В 75-ата минута осветлението на стадиона в "Лаута" спря, като срещата беше прекратена за пет минути, а халфът на Витоша Ивайло Лазаров беше изгонен в 81-ата минута за втори жълт картон. При дузпите 19-годишният страж на Витоша Николай Георгиев спаси ударите на Здравко Димитров и Семерджиев, а играчите на Витоша бяха безпогрешни от бялата точка. За цял сезон в Първа лига Витоша спечели само две победи.