Реал Мадрид победи у дома с 3:1 Аталанта на осминафиналите в Шампионската лига и продължава за първи път от 2018-а към четвъртфиналите.

В 34-та минута Спортиело сгреши и Модрич се възползва навлезе в наказателното поле подаде към Бензема и той откри резултата. В 58-та минута Реал получи дузпа за нарушение на Толой срещу Винисиус. Серхио Рамос застана зад топката и вкара за 2:0.

В 83-та минута Аталанта върна едно попадение след феноменално изпълнение на пряк свободен удар от страна на Луис Муриел. В ответната атака Реал сложи точка на спора с гол на Марко Аненсио, който получи топката в наказателното поле и вкара за крайното 3:1. Така Реал продължава на четвъртфиналите с общ резултат 4:1.

В другата среща днес Манчестър Сити победи с 2:0 у дома Борусия Мьонхенгладбах.

Сити откри в 12-та минута със страхотно изпълнение на Кевин Де Бройне, който от границата на наказателното поле прониза Зомер за 1:0. В 18-та минута Фоудън изведе чудесно Гьондоган, който навлезе в наказателното поле и вкара за 2:0.

Така Сити се класира за четвъртфиналите с общ резултат 4:0.