Барселона записа най-лошия си старт от сезон 2002-2003, тимът записа четвърта поредна среща в Ла Лига без успех снощи, след като направи 1:1 с Алавес.

През сезон 2002-2003 Барса записа 2 победи, 2 равенства и две загуби. Сега след първите си шест мача тимът отново е със същия актив. Трябва да направим и важното уточнение, че каталунците имат и два отложени мача от първите два кръга.

Барселона има едва осем точки в първите си шест мача и това изглежда доста притеснително. Любопитно е, че в Шампионска лига тимът е непобедим, след като след първите си два мача победи Ференцварош с 5:1 и италианския гранд Ювентус с 2:0 и то като гост.

В първенството обаче отборът на Роналд Куман забуксува.

Снощи Барса допусна първи гол в 31-та минута, след попадение на Риоха. Алавес дори остана с човек по-малко след изгонване на Хота, но Барса стигна само до изравняване след гол на Антоан Гризман в 63-та минута.