Юношеският национален отбор по футбол на България до 19 години завърши квалификациите за Евро 2022 със загуба. Националите загубиха с 0:2 от Република Ирландия като домакин в Албена. Юношите бяха домакин на Група 6 от пресявките, но записаха три загуби от трите си срещи и отпаднаха.

В 24-та минута Джони Кени откри резултата след изпълнение на дузпа, а Къртин в 81-та минута вкара втория гол за националите.

За Елитния кръг се класираха Босна и Херцеговина и Република Ирландия с по 7 точки, отпаднаха Черна гора с три точки, а нашите национали са последни без спечелена точка.

България U19: 12. Християн Славков, 2. Велислав Боев, 3. Мартин Христов (К), 7. Мартин Сораков, 8. Станислав Дюлгеров, 11. Мирослав Маринов (46‘ 10. Никола Илиев), 13. Анастас Пемперски, 15. Мартин Георгиев(46‘ 9. Йоан Борносузов), 16. Стелиян Добрев (87‘ 22. Кристиян Тренчев), 18. Стоян Стоичков (87‘ 19. Христо Петров), 21. Пламен Цончев