Мъжкият национален отбор по футбол загуби с 0:2 от Италия втората си домакинска среща от световните квалификации. В 43-та минута Андреа Белоти откри след спорна дузпа, а в 83-та минута Мануел Локатели оформи крайния резултат.

От играчите на Ботев и Локо Петър Витанов и Момчил Цветанов започнаха като титуляри, а като резерви се появиха Атанас Илиев и Бирсент Карагарен.

Националите за първи път загубиха от Италия в домакинска среща.

В 4-та минута след изпълнение на тъч Спас Делев свали хубаво за Гълъбинов, който отправи силен удар, но той беше право в Донарума и стражът на италианците спаси.

В 9-та минута топката стигна до Белоти, който беше на голова позиция, но ударът на италианския нападател премина над вратата, а той беше извършил и нарушение в нападение.

В 43-та минута Италия успа да открие резултата. Гостите получиха дузпа, Даниел Димов извърши фаул срещу Андреа Белоти в наказателното поле и потърпевшият превърна наказателния удар в гол. Наказателният удар беше доста пресилен, но въпреки това беше даден и "скуадрата" поведе. Това беше и първият точен удар на италианците през първото полувреме.

В 57-та минута националите стигнаха до много изгодно положение, първо Делев пусна към Карагарен, който продължи топката, а "лъвовете" имаха претенции, че има игра с ръка в наказателното поле, но съдията не отсъди наказателен удар, атака продължи и топката стигна до Карагарен, който се размина да отправи удар и да изравни резултата.

В 61-та минута удар на Киеза беше спасен от Илиев.

В 72-та минута Италия пропусна най-доброто си положение през втората част. Белоти прехвърли Илиев, но топката се удари в гредата, топката се върна в нападателя, който стреля много неточно и прати кълбото в аут.

В 83-та минута италианците стигна до втори гол. Инсиние и Верати разиграха добре в наказателното поле. Топката достигна до Мануел Локатели, който с хубав изстрел реализира за 0:2.

В 85-та минута Чиро Имобиле стреля, но Илиев успя да улови. Малко по-късно Имобиле беше изведен сам срещу Илиев, но вратарят на националите отново успя да направи спасяване.

В добавеното време Илиев отново отчая Имобиле, след като успя да избие негов удар в корнер.

Така България е без спечелена точка, след първите две срещи от световните квалификации. В първата си среща България загуби от Швейцария с 1:3.

България: Пламен Илиев, Валентин Антов, Васил Божиков, Даниел Димов, Сисиньо (Бирсент Карагарен 46 мин.), Георги Костадинов (Кристиян Малинов 62 мин.), Ивайло Чочев, Петър Витанов (Мартин Райнов 88 мин.), Момчил Цветанов, Спас Делев (Атанас Илиев 79 мин.), Андрей Гълъбинов

Италия: Джанлуиджи Донарума, Леонардо Спинацола, Франческо Ачерби, Леонардо Бонучи, Алесандро Флоренци (Джовани Ди Лоренцо 68 мин.), Марко Верати (Матео Песина 88 мин.), Николо Барела, Стефано Сенси (Мануел Локатели 68 мин.), Лоренцо Инсиние, Федерико Киеза (Федерико Бернардески 76 мин.), Андреа Белоти (Чиро Имобиле 76 мин.)