Мъжкият национален отбор по футбол отпадна в група С на Лигата на нациите. Националите направиха 0:0 при гостуването си на Ирландия, само при успех момчетата на Георги Дерменджиев щяха да останат в групата.

Първото полувреме беше слабо и нямаше много положения. В 32-та минута националите имаха възможно Галин Иванов беше изведен чудесно, но не успя да овладее топката. В 38-та минута Луков изби коварно центриране от фаул на Брейди.

В 55-та минута удар с глава на Колинс премина покрай вратата. Последва и пропуск на Къртис над вратата. В 66-та минута Кристиан Димитров стреля с глава след изпълнение на корнер, но топката премина над вратата. В 68-та минута Брейди стреля и топката срещна напречната греда.

Така в последния си мач за годината България не успя да запише втора победа през 2020-та година и за трети път след 2011 и 2019 националите записаха едва един успех в рамките на една календарна година.

В групата Уелс спечели групата със 16 точки и се класира за група В, втора остана Финландия с 12, Ирландия е трета с три точки, а националите останаха на дъното с две точки и изпаднаха в група С в следващото издание на турнира - Лига на нациите.

Ирландия: 23. Рандолф, 3.Манинг, 4. Дъфи, 6. Хърихейн, 8. Хоргън, 9. Колинс, 10. Брейди, 11.Къртис, 15. К. Лонг, 17. Найт, 20. О‘Шеа

България: 1.Мартин Луков, 2. Страхил Попов, 3. Георги Ангелов, 5. Кристиан Димитров, 6. Сисиньо, 9. Спас Делев, 10. Божидар Краев, 16. Кристиян Малинов, 18. Галин Иванов, 20. Димитър Илиев , 22. Александър Цветков