България най-накрая победи, след почти година без успех

Мъжкият ни национален отбор се справи с Гибралтар с 3:0 в контрола

България 11.11.2020 21:30 2758 1

България записа първа победа от почти година насам. Националите победиха на националния стадион Гибралтар с 3:0 в контрола.

В 6-та минута България поведе в резултата. След сериозно разбъркване в наказателното поле на Гибралтар Димитър Илиев върна към Александър Цветков и той успя да реализира в опразнената врата, след като вратарят на Гибралтар сгреши и остави вратата си празна. В 15-та минута Георги Йомов пое топката, влезе в наказателното поле и с хубав удар реализира за 2:0. В 45-та минута след центриране от корнер на Георги Йомов Димитър Илиев засече с глава и направи резултата класически - 3:0.

Националите записаха първи успех от 17 ноември 2019, когато "лъвоветe" победиха Чехия с 1:0.

За България предстоят мачове срещу Финландия и Ирландия в Лигата на нациите, с които националите ще приключат годината.

България: Мартин Луков, Страхил Попов (Виктор Попов 78 мин.), Валентин Антов, Васил Божиков, Сисиньо (Димитър Велковски 66 мин.), Александър Цветков, Кристиян Малинов, Доминик Янков (Божидар Краев 80 мин.), Галин Иванов (Светослав Ковачев 65 мин.), Георги Йомов (Здравко Димитров 78 мин.), Димитър Илиев