България направи летящ старт в първото издание на Лигата на нациите. Лъвовете на Петър Хубчев надвиха като гости коравия тим на Словения с 2:1 в Любляна и добиха допълнително самочувствие преди важния двубой с Норвегия в неделя от 19 часа в София. Нашите поведоха с ранен гол, допуснаха изравняване до почивката, но през втората част успяха да грабнат заслужена победа. Макар и без ярки звезди, България показа, че може да играе задружно, организирано и тактически грамотно, колкото и Словения да не е мерило за голяма класа. И че разполага с млади таланти като Краев и Десподов, които биха могли да бъдат гаранция за по-добро бъдеще на националния ни отбор.

Началото бе мечтано за трикольорите. Още в 3-та минута Десподов чукна топката към Краев, който с плътен удар от 25 метра прониза долния десен ъгъл на вратата. До средата на първата част нашите контролираха събитията на терена, но след това отстъпиха инициативата на домакините и бяхга наказани. В 39-та Зайц остана непокрит от Костадинов и с глава материализира центриране отдясно на словенците.

След почивката нашите умело затвориха играта и опитваха контраатаки. При една от тях в 59-та минута Ивелин Попов отлично изведе Краев, който преодоля вратаря и на празна врата покачи на 2:1. До края домакините опитаха всичко, за да изравнят, но шансът, сърцатата игра в защита и вратаря Пламен Илиев ги отказаха. Титуляр за нашите игра халфът на Ботев Тодор Неделев, който се отличи с няколко отлични паса и бе заменен в 81-та минута. В другия мач от нашата група 3 на дивизия С Норвегия победи у дома Кипър с 2:0.

СЛОВЕНИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:2
0:1 Краев (3)
1:1 Зайц (39)
1:2 Краев (59)

СЛОВЕНИЯ (4-2-3-1): 1.Белец; 2.Скубич, 5.Струна, 17.Мевля, 13.Йокич; 10.Кампъл (82-7.Дервишевич), 6.Кърхин (66-11.Безяк); Зайц, 8.Куртич, 21.Вербич; 19.Шпорар (73-9.Матавж)
Селекционер: Т. Кавчич

БЪЛГАРИЯ (4-2-3-1): 23.П. Илиев; 11.Бандаловски, 5.Бодуров, 4.Чорбаджийски, 15.Божиков (46-21.Лясков); 7.Г. Костадинов, 6.Славчев; 19.Десподов, 12.Краев (70-20. Райнов), 8.Неделев (81-17.Горанов); 10. И. Попов
Селекционер: П. Хубчев

ЖЪЛТИ КАРОТНИ: Десподов, Славчев, Кърхин, Скубич

СЪДИЯ: Давиде Маса (Италия)

СТАДИОН: “Стожице”, Любляна