Мъжкият национален отбор по футбол направи 1:1 като гост на Украйна в контрола. Радослав Кирилов откри в 36-та минута, а Степаненко в 79-та минута изравни.

Още в началните секунди Ярмоленко центрира към Зинченко, който стреля, но покрай вратата на Михайлов.

В осмата минута се стигна до същата комбинация, а този път Зинченко отправи точен удар с глава, но той не беше проблем за Михайлов, който улови.

В 13-та минута дебютантът Едисон Йорданов се контузи и беше заменен от Иван Турицов.

Секунди по-късно Довбик вкара гол, но попадението беше отменено заради засада.

В 36-та минута Матвиенко изчисти много лошо топката, към наказателното поле на Украйна, а от грешката се възползва Радослав Кирилов, който отблизо откри резултата - 0:1.

В 42-та минута удар на Довбик беше спасен от Михайлов, а в края на полувремето българският вратар спаси и удар на Зинченко.

Украинците почнаха вихрено и нацелиха греда още в първите секунди на втората част чрез Зинченко.

В 52-та минута Десподов стреля от фаул, но над вратата.

В 54-та минута Малиновски стреля от пряк свободен удар, но Вуцов изби.

Малко по-късно Ярмоленко вкара втори гол за украинците, който беше отменен.

В 66-та минута пореден удар на Малиновски беше спасен от Вуцов.

Последва и трето поредно отменено попадение за домакините заради засада. Отново Ярмоленко отбеляза, но беше зад защитата на българите, а след това доста гневно прие решението на съдията.

В 68-та минута последва нова принудителна смяна за България, след като и Кирил Десподов се контузи и в игра влезе Доминик Янков.

В 79-та минута Украйна успя да изравни резултата. Тарас Степаненко пое топката от дъгата на пеналта и с хубав удар не остави шансове на Михайлов - 1:1.

В последните секунди украинците можеха да направят пълен обрат, Ярмоленко центрира към Коваленко, който обаче отблизо прати топката в аут.

Играчът на Ботев Тодор Неделев игра цял мач, а нападателят на Локомотив Георги Минчев игра през цялото второ полувреме.

В понеделник България ще гостува на Швейцария в последната си среща от световните квалификации.

Украйна: Хеорий Бушчан, Микола Матвиенко, Серхий Кривцов, Едуард Собол, Олександър Тимчик, Серхий Сидорчук, Руслан Малиновский, Олександър Зинченко, Андрий Ярмоленко, Артьом Довбик, Олександър Зубков

България: Николай Михайлов (Светослав Вуцов 46 мин.), Едисон Йорданов, Андреа Христов, Кристиян Димитров, Димитър Велковски, Радослав Кирилов, Радослав Цонев (Ивайло Чочев 62 мин.), Борислав Цонев (Георги Костадинов 68 мин.), Тодор Неделев, Атанас Илиев (Георги Минчев 46 мин.), Кирил Десподов (Доминик Янков 68 мин.)

Снимка: sportal.bg