България приключи световните квалификации с тежка загуба с 0:4 като гост на Швецйария в Люцерн. Окафор, Варгас, Итен и Фройлер реализираха за победителите, които си осигуриха и участие на Световното първенство в Катар за сметка на европейския шампион Италия. Италианците се издъниха като гост на Северна Ирландия - 0:0 и ще трябва да играят баражи за класиране на шампионата.

В 4-та минута стреля неточно, а малко по-късно отново той стреля, но Караджов спаси.

В 23-та минута Гавранович стреля отблизо, но право в Караджов.

Последва нов удар на Варгас, който беше спасен от българския вратар.

В 32-та минута Атанас Илиев стреля от дистанция, но над вратата.

В 40-та минута последва неточен изстрел на Закария.

В 45-та минута Окафор стреля технично и топката срещна гредата.

В 47-та минута Шакири центрира, а Окафор успя да засече с глава и да открие резултата - 1:0.

В 55-та минута Шакири стреля отблизо, но топката срещна в гредата.

В 57-та минута Швейцария поведе с 2:0, след като Варгас беше изведен добре от Гавранович и с хубав удар в наказателното поле не остави шанс на Караджов.

В 64-та минута Шакири изведе Гавранович, който реализира. След разглеждане с ВАР голът беше отменен.

Малко по-късно Шар стреля с глава, но Караджов улови.

В 69-та минута Шакири изведен Итен, който вкара, но и този гол беше отменен заради засада.

В 72-та минута швейцарците все пак вкараха трети гол, Щефен центрира към Итен и той отбеляза за 3:0.

В първата минута от добавеното време Шакири подаде към Фройлер, който от границата на пеналта вкара за четвърти път - 4:0.

Така Швейцария спечели групата с 18 точки и се класира директно за Мондиала в Катар, а Италия остана втора с 16 точки и ще играе баражи за класиране. На третото място е Северна Ирландия с 9 точки, а България приключи квалификациите на четвърта позиция с осем точки. Литва е на последната позиция с три.

Швейцария: Ян Зомер, Кевин Мбабу, Силван Видмер, Фабиан Шар (Джибрил Соу 90 + 7 мин.), Фабиан Фрей, Мануел Аканджи, Денис Закария, Ремо Фройлер, Рубен Варгас (Анди Зекири 79 мин.), Джердан Шакири (Микел Абишер 90 + 7 мин.), Марио Гавранович (Седрик Итен 68 мин.), Ноа Окафор (Ренато Щефен 68 мин.)

България: Иван Караджов, Кристиан Димитров, Андреа Христов, Иван Турицов (Димитър Велковски 46 мин.), Момчил Цветанов, Тодор Неделев, Георги Костадинов, Ивайло Чочев (Илиан Илиев 65 мин.), Радослав Кирилов (Радослав Цонев 70 мин.), Кирил Десподов, Атанас Илиев (Георги Минчев 46 мин.)

Снимка: sportal.bg