С три гола след почивката Байерн прегази Челси с 3:0 на Стамфорд Бридж в първи осминафинален мач от Шампионската лига. Така на практика баварците обезсмислиха реванша на Алианц Арена и си върнаха за загубата на финала в Мюнхен през 2012 година, когато лондончани спечелиха с дузпи. Баварският колос действаше като отлично смазана машина и изнесе истинска лекция на младия тим на Челси. Байерн бе с класа над съперника, напълно го наидигра тактически, контролираше мача от началото до самия край и пропусна още куп положения, а преди почивката Томас Мюлер нацели горната греда след удар с глава. Домакините се опитаха да бъдат равностойни, но успяха само до почивката, когато имаха своите ситуации, дошли основно след центрирания.

В 51-та минута Гнабри подаде на Левандовски отляво, нападателят му върна и крилото засече в мрежата. След този гол превъзходството на Байерн стана смазващо. Гнабри реши мача с второ попадение 3 минути по-късно. Той разигра двойно подаване отново с Левандовски и с левия крак стреля покрай вратаря в далечния ъгъл. Отново Гнабри можеше да вкара трети гол в 58-та минута, но ударът му от въздуха профуча над гредата. В 76-та минута Алфонсо Дейвис проби мощно отляво, подаде успоредно на голлинията и Левандовски засече в мрежата. Челси доигра мача с 10 души. В 83-та минута Маркос Алонсо си изпроси червен картон, след като удари в лицето противников играч.

В другия мач Барселона стигна до 1:1 като гост на Наполи и взе комфортен резултат преди реванша на Ноу Камп. Каталунците повече владееха топката, но наложиха приспивно темпо в началото, като в играта им личеше необяснима апатия. В 30-та минута те бяха събудени от гола на Мертенс, дошъл след светкавична контраатака на домакините. След почивката Меси и компания вдигнаха оборотите и в 58-та минута Гризман изравни отблизо след подаване на Семедо. Барса завърши мача с 10 души, след като две минутипреди края Артуро Видал бе изгонен за саморазправа с играч на Наполи.