Байерн удари Борусия Д като гост с 1:0 и вече протяга ръка към осмата си поредна титла в Бундеслигата. Класиката в германския футбол се игра пред празни трибуни, каквито са правилата след подновяването на прекъснатия заради коронавируса шампионат. Баварците бяха по-класният отбор и взеха своето. Мачът бе и своеобразен дуел между двама от най-качествените нападатели в световния футбол - Роберт Левандовски от гостите и младока Ерлинг Холанд от домакините. Те не успяха да се разпишат и като цяло не впечатлиха, а Холанд напусна играта, накуцвайки, двайсетина минути преди края.

Той създаде първата опасност още в 1-та минута, когато прокара топката през краката на вратаря Нойер, но Боатенг изби пред голлинията. Последва надмощие на гостите, а след 30-та минута Борусия взе превес. 2 минути преди почивката обаче Кимих технично прехвърли вратаря и вкара победния гол за Байерн. В 83-та минута Левандовски тресна гредата, а в самия край Мюлер също пропусна да удвои за Байерн. Така баварците вече са със 7 точки аванс пред големия си съперник на върха на класирането.