Шампионът на Германия Байерн Мюнхен победи като гост с 3:2 Борусия Дортмунд в дербито на Бундеслигата.

В 27-та минута гол на Робърт Левандовски беше отменен поради засада от системата ВАР. Марко Ройс успя да открие в 45-та минута за Дортмунд, но в добавеното време на първата част Давид Алаба изравни.

В 48-та минута Левандовски вкара втори гол и направи пълен обрат за Байерн за 2:1. В 80-та минута Лерой Сане покачи на 3:1. В 83-та минута Ерлинг Холанд върна домакините в двубоя с втори гол за Дортмунд. В добавеното време отново гол на Левандовски беше отменен от ВАР заради засада.

С успеха Байерн събра 18 точки и продължава да е лидер в Бундеслигата, а Борусия Дортмунд е на третото място с 15 точки.