Отборът на Аржентина победи тима на Канада с 2:0 и се класира за финала на Копа Америка. Головете за световните шампиони отбелязаха Хулиан Алварес и Лионел Меси.

Победата за "албисилесте" е втора срещу същия съперник на турнира след като двата отбора играха и в груповата фаза, където Меси и компания се наложиха със същия резултат.

Аржентинците поведоха в 22-та минута чрез Хулиан Алварес, който получи пас от де Пол и реализира.

В 51-та минута Аржентина удвои, след като удар на Енцо Фернандес се отби в крака на Меси и голямата звезда на аржентинците вкара своя първи гол в турнира.

Освен всичко друго и голямата звезда на канадците Алфонсо Дейвис се контузи и трябваше да бъде заменен.

Меси беше избран и за играч на мача.

Така актуалният шампион в турнира Аржентина ще защитава трофея си от 2021-ра година, а на финала тимът очаква победителя от другия полуфинал между Уругвай и Колумбия.