Арсенал победи гостуващия Рен с 3:0 и се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, след като успя да заличи пасива си от 1:3 в първия двубой. В него топчиите играха с човек по-малко повече от едно полувреме, но сега показаха, че са по-класният отбор и заслужено продължават напред. Рен показа зъби и създаде няколко положения, но нападателите на френския тим често попадаха в капана на отлично подредената защита на артилеристите. Два гола за победата вкара Обамеянг, третото попадение бе дело на младия Мейтланд-Найлс.

Още до 14-та минута Арсенал водеше с 2:0 – резултат, който го пращаше в следващата фаза. В 5-ата домакините разиграха отлична акция отдясно, Мейтланд-Найлс подаде към Рамзи, който продължи към Обамеянг и нападателят от непосредствена близост засече в мрежата. В 15-ата Обамеянг получи отзясно, центрира от аутлинията и Мейтланд-Найлс с глава покачи на 2:0. След този гол темпото спадна, преобладаваха единоборствата и до края на полувремето не се случи почти нищо интересно.

Втората част бе по-интересна, а Рен натисна от самото начало. Малко след почивката Нианг удари греда, а веднъж Коласинак трябваше да се намесва решително, избивайки топката от краката на Сар, който бе в голова позиция да намали резултата. В 72-ата минута Мхитарян изведе Коласинак отляво, той великолепно центрира към Обамеянг и габонският нападател засече в мрежата за 3:0, отпразнувайки попадението със специалната си маска. След това можеше да реши мача, но пропусна две стопроцентови положения. Гостите опитаха са стигнат до продължение, но не успяха сериозно да затруднят вратаря Петер Чех.

Айнтрахт (Франкфурт) отстрани Интер, след като победи като гост с 1:0. Това беше достатъчно за германския тим да продължи напред в турнира, след като първият двубой преди седмица завърши 0:0. Единственото попадение отбеляза Лука Йович още в 5-ата минута. От състава на домакините отсъстваха множество играчи, сред които и отказващия да тренира с тима Мауро Икарди. Гостите бяха подкрепяни от рекордна 15-хилядна агитка.