Арсенал спря негативната серия без победа и победи Челси с 3:1 в лондонското дерби на Боксинг дей. Артилеристите нямаха успех във Висшата лига от 1 ноември, когато победиха Манчестър Юнайтед като гост с 1:0.

От тогава до днес Арсенал записа осем поредни срещи без успех в Англия. Тимът не успя да победи седем поредни мача в първенството и отпадна в турнира за Купата на Лигата. Единствените победи на тима в този период бяха в групите на Лига Европа.

Лаказет откри в 34-та минута, а Гранит Джака в 44-та минута удвои преднината на Арсенал. Букайо Сака направи резултата класически в 56-та минута. Тами Ейбрахам в 85-та минута оформи крайното 3:1.

В друга интересна среща от днес Лестър и Манчестър Юнайтед направиха зрелищно 2:2.

В класирането Лестър е втори с 28, Манчестър Юнайтед е трети с 27, Челси е шести с 25, а Арсенал е 14-ти със 17 точки.