Арсенал спечели лудо лондонско дерби срещу Тотнъм в изключителен мач на Емирейтс с 4:2 и записа 19-и мач без загуба във всички турнири.  Това бе 196-ото издание на сблъсъка на Северен Лондон и в него имаше всичко  - обрати, две дузпи, красиви голове и червен картон. Пиер-Емерик Обамеянг (10-дузпа) откри, но "шпорите" направиха пълен обрат до почивката чрез Ерик Дайър (30) и Хари Кейн (34-дузпа). През второто полувреме станахме свидетели на още един обрат. Нов гол на Обамеянг (56) и попадения на Александре Лаказет (74) и Лукас Торейра (77) донесоха заслужената победа на селекцията на Унай Емери.

Пет минути преди края гостите останаха с човек по-малко, след като Вертонген получи втори жълт картон за опасно влизане в глезена на Лаказет. С днешния успех Арсенал измести Тотнъм от четвъртото място. Двата отбора имат по 30 точки - една по-малко от Челси.