Англия стана 11-ят отбор, който си осигурява място на Световното първенство по футбол в Катар догодина. Англичаните победиха с 10:0 Сан Марино като гост и достигнаха до шампионата, след като спечелиха групата си с 26 точки.

Хари Магуайър откри в 6-та минута, а в 15-та Фабри си отбеляза автогол. Хари Кейн вкара четири гол до края на полувремето в 27-а, 32-а, 39-а, и 42-а минути.

Смит Роу в 58-та минута направи 7:0, а в 68-та минута кошмарът за домакините продължи, след като те останаха и с 10 човека след втори жълт картон на Роси.

Мингс вкара в 69-та минута, Ейбрахам се разписа в 78-та, а крайното 10:0 оформи Сака в 79-та минута.

Англичаните щяха да се класират и да не бяха победили, след като конкурента за първото място Полша загуби у дома от Унгария.

Шафер откри в 37-та минута за унгарците, Свидерски изравни за поляците в 61-та минута, а Газдаг в 80-та донесе победата на Унгария.

Англия спечели групата с 26 точки и ще играе на Мондиала, Полша е втора с 20 точки и ще играе на баражите. Албания е трета с 18 точки, Унгария е на четвъртата позиция със 17, Андора завърши пета с 6 точки, а на дъното е Сан Марино беше точка.