Ботев зарадва феновете си с хубава победа в последния си домакински мач за сезона. Жълто-черните бяха с класи над Верея и го победиха с 2:0 в Коматево в двубой без никакво значение и за двата отбора. В герой на срещата се превърна Стивън Петков, който започна като титуляр и наниза и двете попадения. Десетина минути преди края на мача официален дебют за канарчетата направи 16-годишният талант от школата Станислав Шопов, който преди броени дни подписа първия си професионален договор с мъжкия тим.

Ботев бе по-добрият отбор през целия мач и заслужено спечели. В 29-та минута Бризола намери Филипов на десния фланг, крайният бранител центрира перфектно и Стивън Петков с глава порази мрежата. В 63-та голмайсторът вкара с триково изпълнение, след като бе намерен от Милко Георгиев пред малкия пеналт на гостите. Междувременно Неделев и Бризола пропуснаха да направят разликата още по-изразителна, а Кайзер трябваше да се намесва при коварен удар на Домовчийски и при опит за избиване на Терзиев, който едва не си вкара автогол.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ВЕРЕЯ (СТАРА ЗАГОРА) 2:0

1:0 Стивън Петков (29)
2:0 Стивън Петков (63)

БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 18. Радослав Терзиев, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 17. Лъчезар Балтанов, 7. Фелипе Бризола, 8. Тодор Неделев, 29. Дуде Ндонгала, 9. Диого Кампос, 20. Стивън Петков
Ст. треньор: Николай Киров

ВЕРЕЯ: 12. Даниел Наумов, 4. Пламен Тенев, 5. Илия Мунин, 6. Иво Иванов, 26. Хюсеин Сюлеймани, 87. Симеон Мечев, 18. Георги Вълчев, 11. Илиян Йорданов, 77. Милен Танев, 17. Валери Домовчийски, 29 Венцислав Христов
Ст. треньор: Елиаш

Стадион: База Коматево