Славия победи Ботев с 1:0 в мача реванш от полуфиналите на турнира за Купата на България в София и се класира за финала. „Канарчетата” може да се чувстват ощетени от главния рефер, който отмени чист гол и не отсъди дузпа за пловдивчани. Така с гол на чужд терен „белите” се класираха за финала на турнира.

Първото полувреме премина при много борба, но без чисти голови положения. В 15-та минута Велков от домакините стреля параболично с глава, но топката кацна на мрежата от външната страна.

След почивката домакините натиснаха, тъй като им трябваше гол. В 53-та минута Галин Иванов центрира и Стефан Велков стреля с глава покрай гредата. 3 минути по-късно белите заформиха голямо меле пред вратата на Ботев, но до попадение отново не се стигна.  Канарчетата отговориха с техничен удар на Жоао Паоло, спасен от вратаря Петков.

Така се стигна до 66-та минута, когато Славия поведе. Пламен Димов фаулира Ивайло Димитров и реферът Станислав Ставров посочи бялата точка. Потърпевшият бе точен и изведе белите напред.

В 75-тата минута бе отменен гол на Стивън Петков от Ботев заради вдигнат флаг за засада. При повторението се видя, защитник на белите покрива нападателя.

В 82-тата минута съдията не отсъди дузпа за "канарчетата". Положението бе идентично като това на Славия, като Стефан Велков изрита Жоао Пауло, съдийски сигнал обаче не последва.

СЛАВИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:0 (1:2 в първата среща)

1:0 Димитров (66-дузпа)

СЛАВИЯ (4-2-3-1): Георги Петков, Костадин Велков, Стефан Велков, Славчо Шоколаров, Владислав Узунов (72-Емил Мартинов), Стефан Велев, Янис Карабельов, Галин Иванов, Иван Минчев, Иван Димитров, Цветелин Чунчуков (89-Наско Милев)

Треньор: Златомир Загорчич

БОТЕВ ПЛОВДИВ (4-2-3-1): Иван Чворович, Филип Филипов, Пламен Димов (75-Лазар Марин), Радослав Терзиев, Йордан Минев, Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола, Дуде Ндонгала, Густафо Афонсо (67-Стивън Петков), Тодор Неделев, Жоао Пауло

Треньор: Николай Киров

Жълти картони: Балтанов, Афонсо, Минев, Пауло - Б, Минчев, Карабельов - С

СЪДИЯ: Станислав Ставров