Звездата на Ботев Тодор Неделев получи контузия и бе сменен полови час след началото на последната контрола на жъто-черните от лятната подготовка срещу Верея, играна в село Покровник край Благоевград.  Травмата на талантливия халф обаче не е сериозна и се очаква той да бъде напълно готов за мача в Лига Европа срещу албанския Партизани на 29 юни. "Жълто-черните" откриха резултата в 44-ата минута с гол на Лъчезар Балтанов от дузпа, отсъдена от главния арбитър Георги Димитров за нарушение срещу Пламен Димов в наказателното поле.

Две минути след почивката Елиаш да Силва изравни с глава след центриране от фаул на Милен Танев. В 53-ата минута Ботев отново поведе. Един от най-добрите в мача Крум Стоянов проби от ляво и центрира към непокрития в наказателното поле Фелипе Бризола, който прати топката в мрежата. В 81-ата минута Верея пак изравни. След центриране на Милен Танев отблизо Селим Бен Джамия вкара за 2:2.