Ботев направи зрелищно 2:2 като гост на Етър в мач от поредния кръг на efbet Лига. Канарчетата водеха на почивката с 2:1, след като показаха почти 100-процентова успеваемост и вкараха два гола от две положения. В началото на втората част обаче домакините изравниха. Жълто-черните можеха да стигната и до победа, но пропуснаха няколко изгодни ситуации през втората част. Реферът Ивайло Стоянов пък си замълча при съмнително положение за дузпа.

Двубоят започна отлично за канарчетата. Още в 4-тата минута те разиграха отлична акция отляво, започната от Кардосо и минала през Вутов и Балтанов, Тейлон отклони към връхлитащия отдясно Тодор Неделев, който с мощен шут прониза мрежата. Домакините се хвърлиха напред и успяха да притиснат жълто-черните в собствената им половина. Вратарят Аргилашки изби силен удар на Ковачев, виолетовите създадоха още няколко опасни положения, за да се стигне до 38-ата минута. Тогава Дюлгеров вкара отблизо, след като Боджадж отклони към него при центриране от корнер. Минута преди края на първото полувреме жълто-черните вкараха втори гол. Марко Перван се включи отлично и засече с глава в мрежата центриране на Филипов отдясно.

Двубоят бе интересен и след почивката. В 52-та минута Етър изравни. Филипов изби едно дълго подаване право в краката на Даниел Младенов, който овладя и с красив удар от въздуха от двайсетина метра прониза левия ъгъл на вратата на Ботев. Малко след това канарчетата пропуснаха отлична възможност. Неделев изведе със страхотен пас Вутов, но юношата на Левски не можа да отиграе по най-добрия начин. 12 минути преди края дойде най-спорното положение в мача. Неделев изпревари Дюлгеров, който чукна топката с ръка на гранецата на пеналта. Съдийски сигнал обаче не последва, въпреки бурните протести на Неделев. Малко след това Неделев изведе Добрев, който чукна към Вутов, но защитник на Етър блокира навреме нападателя.

ЕТЪР - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:2

0:1 Неделев (4)

1:1 Дюлгеорв (38)

1:2 Перван (44)

2:2 Младенов (52)

ЕТЪР: 1. Иванов, 84. Илиев, 3. Артюнин, 23. Дюлгеров, 70. Станев, 11. Младенов, 31. Станоев, 22. Колев, 8. Руменов, 98. Ковачев, 10. Боджадж

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 33. Аргилашки, 28. Филипов, 3. Пиргов, 18. Терзиев, 66. Еберт, 17. Балтанов, 20. ван Арнем, 22. Перван, 8. Неделев, 9. Тейлон, 10. Вутов

Стадион: “Ивайло”, Велико Търново