Ботев загуби с 1:2 гостуването си на Септември в София. Това беше и последен мач на тима преди дербито с Локомотив, което е следващата неделя. Мартин Петков откри в 20-та минута, а в 34-та минута Дилан Мертенс изравни. Победата за домакините донесе Симеон Александров в 68-та минута.

В 14-та минута Ханкич спаси опит на Красимир Станоев да го прехвърли.

В 20-та минута Септември откри, Асен Георгиев засече центриране от корнер с глава, топката рикошира в Па Конате и се насочи към вратата на Ботев, но Бароан от голлинията успя да изчисти с глава, но при добавката с глава Мартин Петков успя да вкара за 1:0.

В 25-та минута Красиан Колев центрира от корнер, ван Хертум засече с глава, но Бароан отблизо не успя да засече.

В 34-та минута Красиан Колев подаде към Антоан Бароан, който изведе хубаво в наказателното поле Дилан Мертенс, който отправи силен удар и той изненада Шейтанов за 1:1.

В 58-та минута Симеон Александров излезе сам срещу Ханкич преодоля го, но ван Хертум се намеси успешно в ситуацията.

Веднага след това Бароан стреля от дистанция, но над вратата.

В 68-та минута Септември отново излезе напред в резултата, Красимир Станоев изведе Симеон Александров в наказателното поле, който пусна топката покрай Ханкич за 2:1.

В 75-та минута Етоо пусна страхотен пас по трева към Николай Минков, но той би право в Шейтанов и той спаси.

В 79-та минута след двойно между Супрайен и Емануел завърши с изстрел на последния, но той премина покрай вратата на Шейтанов.

В класирането Ботев е 10-ти с 26 точки, а Септември е 12-ти с 22 точки.

Следващата неделя Ботев приема Локомотив в Пловдивското дерби.

Септември: Димитър Шейтанов, Иван Арсов, Асен Георгиев, Константин Чешмеджиев, Петър Чуич (Йоан Гаврилов 80 мин.), Мартин Стоянов, Симеон Александров (Атанас Кабов 83 мин.), Красимир Станоев, Мартин Ачков (Митко Митков 90 + 2 мин.), Мартин Петков (Валентин Йосков 90 + 2 мин.), Димитър Костадинов (Захари Атанасов 90 + 2 мин.)

Ботев: Хидает Ханкич, Джаспър ван Хертум, Виктор Генев, Самуел Супрайен, Николай Минков (Самюел Акере 86 мин.), Дилан Мертенс, Джеймс Етоо, Па Конате, Уме Емануел, Красиан Колев (Мартин Секулич 77 мин.), Антоан Бароан