Ботев се завърна в евротурнирите, след като спечели с 2:1 Берое баража за влизане в Лигата на конференциите. Головете отбелязаха Брахими и Конате, а Мариани отбеляза за Берое. С успеха Ботев се завърна в евротурнирите след пауза от 5 години.

Още в първите секунди на двубоя Ботев получи дузпа, след като Брахими беше фаулиран от Бен Юсеф. След преглед с ВАР обаче дузпата беше отменена, а Брахими получи жълт картон за симулация.

Последва удар на Мариани, който премина в аут.

В 13-та минута Ботев отговори центриране на Етоо, който намери Па Конате, но бранителят на Ботев не успя да засече добре с глава.

В 16-та минута Рабей получи хубав пас в наказателното поле, но ударът му беше блокиран от бранител на Берое.

В 30-та минута Фал стреля, но Ханкич спаси.

В 38-та минута Ботев откри резултата, след като Неделев центрира от корнер, Ганев изби, а топката стигна до Супрайен, който намери Брахими и той стреля веднага и вкара за 1:0.

В 45-та минута Мечев стреля над вратата.

На полувремето бяха наградени отборите на Ботев до 19 години и набор 2009г., които спечелиха шампионските титли в своите възрасти - Пловдив и центъра.

Втората част започна ударно за Ботев Етоо центрира в наказателното поле, а топката стигна до Па Конате, който с много хубав удар не остави шансове на Ганев - 2:0.

В 51-та минута Неделев опита да вкара директно от корнер, но Юсеф и Ганев успяха все пак да избият топката в нов корнер.

В 53-та минута Берое намали резултата, след като Мариани не остави шанс на Ханкич с удар извън наказателното поле.

В 61-та минута Току отправи удар, но той премина покрай вратата.

В 86-та минута Джак Лейн успя да открадне топката на границата на наказателното поле и отправи хубав, който беше избит от Ганев.

Ботев се класира за втория предварителен кръг на Лигата на конференциите и ще участва в евротурнирите през новия сезон.

Жребият за втория предварителен кръг, от който се включват българските отбори е на 15 юни.

Ботев: Хидает Ханкич, Джеймс Етоо (Николай Минков 58 мин.), Роберто Пунчец, Виктор Генев, Па Конате, Дилан Мертенс, Реда Рабей, Емануел Току, Тодор Неделев, Джак Лейн (Джак Лейн 46 мин.), Антоан Бароан

Берое: Генадий Ганев, Абубакар Тангара (Джунейт Али 39 мин.), Сиам Бен Юсеф, Георги Динков, Джонатан, Серкан Юсеин (Кевин Тапоко 66 мин.), Симеон Мечев, Стив Фуртадо, Давиде Мариани, Даниел Генов (Христо Митев 77 мин.), Алиюн Фал