Ботев допусна сензационна загуба с 3:0 като домакин на Ботев Враца в Коматево. Това бе последната проверка на канарчетата преди първия им мач от пролетния полусезон срещу Левски в София. Именно левскари бяха в основата на поражението на Ботев. Преотстъпените във Враца - Александър Любенов и Атанас Кабов направиха кошмарна контролата за пловдивчани.

Вратарят спаси всичко възможно, а крилото отбелязаха първото попадение в 24-та минута. Вторият гол беше дело на Петър Атанасов в 36-та, а третият вкара Спас Георгиев в 77-та. В 70-ата минута при два гола пасив за Ботев, Тодор Неделев пропусна дузпа. Диого Кампос пропиля най-добрата възможност от игра в 72-ата минута, когато останал сам срещу вратаря на гостите, не успя да го преодолее.

БОТЕВ: Иван Чворович, Лазар Марин (46-Серкан Юсеин), Димитър Пиргов (64-Филип Филипов),  Пламен Димов (46-Радослав Терзиев), Йордан Минев, Цветомир Панов, Густаво Афонсо (80-Станислав Шопов), Лъчезар Балтанов (75-Алваро Юлиано), Дуде Ндонгола (46-Фелипе Бризола), Тодор Неделев, Диого Кампос (87-Крис Добрев)