Ботев срази Берое с 4:1 в много здрав, оспорван и интересен мач в Коматево. Двубоят се превърна в истински голов екшън, след като двата отбора си вкараха три гола само за 4 минути преди почивката. През втората част жълто-черните подпечатаха победата си с още едно попадение. Така Ботев за втори пореден път спечели Битката за Тракия, след като преди известно време триумфира и в мача за Купата в Стара Загора. Канарчетата играха с много движение, бореха се по всички части на терена, бяха много организирани и мотивирани и напълно заслужено се поздравиха с крайния успех

Началото не предвещаваше подобна буря. В първите минути двата тима си размениха по няколко атаки, които не носеха реална голова заплаха. Така се стигна до 30-ата минута, когато Неделев изпълни фаул и изведе Густаво Афонсо отляво. Бразилецът центрира отлично и Кристиян Димитров с глава откри резултата. 2 минути по-късно гостите бяха в нокдаун. Неделев изведе Юсеин с ювелирен пас, младокът не се полакоми, а подаде на Вутов, който вкара втори гол за канарчетата. В ответната атака обаче Камбуров съумя да намали след разбъркване пред вратата на Ботев.

След почивката Берое се опита да натисне, но канарите дебнеха за контраатаки. При една от тях Неделев изведе Вутов, който отклони топката, но тя мина покрай гредата. В 56-та минута домакините вкараха трети гол. Юсеин отне топката след грешка при изнасянето пред вратата на гостите, отново не прояви егоизъм и чукна към Афонсо, който на празна врата направи 3:1. Домакините продължиха да се вихрят на контраатаки и вкараха и 4-то попадение. В 77-та минута Вутов открадна една топка в центъра, проби през центъра между двама защитници и търкулна топката покрай вратаря. Малко след това Вутов можеше да запише хеттрик, но стреля над гредата. По-рано в мача пък негова голова атака бе спряна със съмнителна засада. Към края на срещата Борислав Цонев от Берое тресна гредата след центриране отляво, а малко по-късно Мешка от гостите бе изгонен, след като удари без топка фаулиралия го Минев.

БОТЕВ ПД - БЕРОЕ 4:1

1:0 Кристиан Димитров 30

2:0 Антонио Вутов 32

2:1 Мартин Камбуров 34

3:1 Густаво Афонсо 56

4:1 Антонио Вутов 77

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 2. Перейра, 3. Пиргов, 5. Димитров, 23. Минев, 18. Терзиев, 10. Юсеин, 16. В. Шопов, 8. Неделев, 93. Афонсо, 39. Вутов

БЕРОЕ: 12. Перниш, 5. Меска, 6. Цветков, 7. Райнов, 9. Камбуров, 10. Цонев, 11. Бандаловски, 20. Леони, 25. Ангелов, 26. Хаджив, 28. Бригидо